Od nowego roku szkolnego 2021 – 2022 Centrum Pozytywnej Edukacji wprowadza elektroniczny system zapisów na szkolenia i kontaktowania się w sprawie programów z zakresu wychowania, profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego.
Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy na stronę:
https://szkolenia.pozytywnaedukacja.pl
Poprzez tę stronę, wypełniając elektroniczny formularz:
Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z systemu!
Centrum Pozytywnej Edukacji
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu zaprasza na II wojewódzką konferencję z cyklu ZDROWIE JAKO WARTOŚĆ I ZASÓB, która odbędzie się w trybie on-line w dniu 27 maja 2021 r. Zapraszamy do zapoznania się z bardzo ciekawymi propozycjami wystąpień na temat zdrowia psychicznego i szczęścia nauczycieli.
Link do rejestracji (karta zgłoszenia): https://kursy.rcre.opolskie.pl/katalog/forma/1936,ii-wojewodzka-konferencja-z-cyklu-zdrowie-jako-wartosc-i-zasob-szczesliwy-nauczyciel-czy-to-mozliwe-o-kondycji-psychofizycznej-nauczycieli
Trwająca od wiosny 2020 roku epidemia koronawirusa powoduje coraz większe problemy dla zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi na całym świecie. Izolacja i różnorodne ograniczenia funkcjonowania społecznego stały się najczęściej stosowanym sposobem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa. Nie sposób przewidzieć, jakie będą skutki wprowadzanych restrykcji.
Do wielu szkół i placówek w Polsce rozsyłane są oferty dotyczące realizacji zajęć profilaktycznych. Zazwyczaj oferenci powołują się na rekomendacje dla tych programów, przyznane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii (KBPN), Instytut Psychiatrii i Neurologii (IPiN) oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE).
Realizacja rekomendowanych programów w szkołach i placówkach jest bardzo potrzebna, szczególnie obecnie w czasie pandemii, kiedy nasilają się problemy zdrowia psychicznego.
Centrum Pozytywnej Edukacji zaprasza na organizowane w całym kraju, stacjonarne szkolenia dla nauczycieli, przygotowujące do realizacji programów:
W każdym z tych programów nauczyciel prowadzi zajęcia z dziećmi, po ukończeniu szkolenia, na podstawie materiałów dostępnych wyłącznie ze szkoleniem.
Polski Instytut Mindfulness od 2009 roku upowszechnia w Polsce ideę mindfulness (uważnej obecności) poprzez kształcenie, budowanie i wspieranie sieci profesjonalnych nauczycieli.
Realizując swoją misję w obszarze edukacji, Instytut zaprasza do programu Czas na Uważność dedykowanemu dla szkół podstawowych jako wyposażenie nauczycieli w kompleksowe narzędzia do pracy z uczniami w trakcie godzin wychowawczych.
Angielska fundacja Partnership for Children (PFC) we współpracy z organizacjami partnerskimi na całym świecie zajmuje się promocją zdrowia psychicznego i rozwijaniem umiejętności życiowych dzieci poprzez upowszechnianie takich programów jak na przykład międzynarodowy program „Przyjaciele Zippiego”.
W związku z pandemią koronawirusa COVID - 19 w PFC opracowano i zamieszczono do bezpłatnego wykorzystania szereg materiałów służących budowaniu równowagi emocjonalnej i odporności psychicznej dzieci i ich rodzin.
Specjalne arkusze ćwiczeń zostały zaprojektowane tak, aby mogli z nich korzystać zarówno nauczyciele realizujący zdalne nauczanie, jak i rodzice opiekujący się dziećmi w domu.