Centrum Pozytywnej Edukacji we współpracy  z Kolegium Tutorów z Wrocławia upowszechnia w Warszawie i na Mazowszu  metodę tutoringu -  indywidualnej pracy nauczyciela z uczniem. Nauczyciel – wychowawca – tutor w trakcie spotkań i rozmów, prowadzonych w atmosferze wzajemnego zaufania i szacunku, wspomaga samodzielne dochodzenie ucznia do wiedzy i dorosłości

W  roku 2011 zrealizowano w Warszawie cykl seminariów pt. „Tutor – wspierający nauczyciel”. Uczestnicy seminariów otrzymali Certyfikat Tutora i  rozpoczęli praktykę tutoringu,  pracując jako tutorzy w następujących szkołach:

W roku 2012 Kolegium Tutorów wraz z Centrum Pozytywnej Edukacji realizuje  w Warszawie kolejny projekt, mający na celu przygotowanie nauczycieli do pracy metodą tutorską oraz włączenie tutoringu do programu wychowawczego szkoły.

Do projektu przystąpił Zespół Szkół Nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie, w skład którego wchodzą:

-  Gimnazjum nr 142 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana

- oraz CXXXVII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi

www.zs113.pl;

W szkoleniach prowadzonych od kwietnia przez przedstawicieli Kolegium Tutorów, oprócz nauczycieli z ZS 113 uczestniczą nauczyciele reprezentujący m.in. Gimnazjum w Zalesiu Górnym oraz Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie.

Osoby zainteresowane metodą tutoringu w szkole zapraszamy na stronę www.tutoring.pl a także na organizowane  raz w miesiącu spotkania tutorów w LOS 17 w Warszawie, ul. Batorego 14. Najbliższe i ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie odbędzie się w dniu 20 czerwca w godz. 16.00 – 18.00.

Do pobraniakarta zgłoszenia na Kurs Tutorski w Warszawie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok Odmawiam