Centrum Pozytywnej Edukacji zaprasza nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych do wzięcia udziału w kursach dla realizatorów programów promocji zdrowia emocjonalnego oraz profilaktyczno – wychowawczych. Zapraszamy również edukatorów, trenerów i  nauczycieli konsultantów z całej Polski  zainteresowanych współpracą z Centrum Pozytywnej Edukacji przy upowszechnianiu wymienionych programów.

 

Centrum Pozytywnej Edukacji zaprasza na organizowane w Warszawie szkolenia dla realizatorów programów: Przyjaciele Zippiego, Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej oraz Strażnicy Uśmiechu. Szkolenia są też oferowane w całym kraju poprzez sieć współpracujących z CPE  trenerów i placówek  (znajdź trenera lub ośrodek organizujący szkolenia w Twojej okolicy tutaj: PZ, Apteczka, SU).

W celu zapisania się na szkolenie w CPE należy pobrać Kartę zgłoszenia i  wypełnioną odesłać mailem. Po zebraniu się grupy będziecie Państwo informowani o miejscu i terminie szkolenia.

  • Przyjaciele Zippiego – to wpisany na listę programów rekomendowanych, międzynarodowy program promujący zdrowie i dobre samopoczucie małych dzieci (od 5-do 9 lat). Nauczyciele po ukończeniu 12 – godz. szkolenia prowadzi z dziećmi 24 spotkania w trakcie jednego roku szkolnego. Cena programu – 500 zł od osoby obejmuje szkolenie, materiały dla nauczyciela               i materiały dla dzieci. Karta zgłoszenia na kurs dla realizatorów.
  • Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej – program profilaktyki pozytywnej adresowany do dzieci w wieku 8-12 lat. Ma na celu uczenie optymizmu, rozwijanie poczucia własnej wartości oraz kształtowanie postaw i cech charakteru sprzyjających uczeniu się, budowaniu dobrych relacji z innymi i wychowaniu w duchu wartości. Koszt programu dla jednego nauczyciela wynosi 400 zł i obejmuje szkolenie, pakiet materiałów do prowadzenia zajęć z dziećmi w trakcie jednego lub dwóch lat szkolnych. Karta zgłoszenia na kurs dla realizatorów.
  • Strażnicy Uśmiechu – program profilaktyczno – wychowawczy autorstwa Nady Ignjatović – Savić jest przeznaczony do realizacji w szkołach podstawowych. Program daje najlepsze rezultaty jeżeli w szkoleniu uczestniczą nauczyciele z jednej szkoły i każdy uczeń ma szansę skorzystać z warsztatów psychoedukacyjnych. Szkolenie trwa 14 godzin, a zajęcia w programie mogą być prowadzone nawet przez dwa – trzy lata. Koszt programu dla jednego nauczyciela wynosi 250 zł i obejmuje szkolenie oraz jeden zestaw scenariuszy. Karta zgłoszenia na kurs dla realizatorów.

Centrum Pozytywnej Edukacji organizuje również Kursy Trenerskie. Osoby zainteresowane współpracą z CPE przy upowszechnianiu wymienionych programów zapraszamy do wypełnienia                i odesłania Karty zgłoszenia na Kurs dla Trenerów - pobierz zgłoszenia.

W dniach 1-2-3 września 2017 r. w Warszawie zostanie zorganizowany Kurs dla Trenerów programu Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej. Do udziału w tym kursie zapraszamy osoby doświadczone w prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych dla nauczycieli, a zwłaszcza pracowników placówek doskonalenia nauczycieli oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych. Koszt kursu – 500 zł obejmuje 22 godziny szkolenia i materiały. Dojazd, pobyt i wyżywienie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie - pobierz zgłoszenie.

Elżbieta Nerwińska – dyrektor Centrum Pozytywnej Edukacji

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok Odmawiam