zippi_menu Aktualności dotyczące programu "Przyjaciele Zippiego".

W roku szkolnym 2016/2017 do realizacji programu przystąpiło wiele nowych przedszkoli i szkół z różnych miejscowości w całej Polsce. Z wielką radością w gronie przyjaciół Zippiego witamy nauczycieli przystępujących po raz pierwszy do programu, dzieci oraz ich rodziców. Z pierwszych relacji wynika, że spotkał się z miłym przyjęciem, dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, nauczyciele mają wiele okazji, by poznać lepiej swoich wychowanków i wyposażać ich w podstawowe kompetencje społeczne i emocjonalne, które powinny pomóc lepiej radzić sobie z trudnościami i wyzwaniami codzienności.

Z relacji od trenerów, nauczycieli i rodziców dowiadujemy się, że program Przyjaciele Zippiego jest potrzebny, przyczynia się do rozwoju dzieci a często też ułatwia pracę i daje wiele satysfakcji nauczycielom.

Poniżej wymieniamy, gdzie w roku 2016 po raz pierwszy zaproszony został patyczak Zippi.

W województwie małopolskim: Krzeszowice powiat krakowski, Olszyny gmina Wojnicz, Wierzchosławice powiat tarnowski, Tymbark powiat Limanowa oraz nowe placówki w Krakowie i Tarnowie. Program Przyjaciele Zippiego znalazł wspaniałych realizatorów w Gorlicach, zachęcamy do odwiedzania strony: www.mkrpa.gorlice.pl gdzie można obejrzeć zdjęcia i zapoznać się z opisami realizacji zajęć z dziećmi.

W województwie wielkopolskim do programu dołączyły: GM Godziesze Wielkie, Racot, Miejska Górka, Gniezno, Jaraczewo oraz nowe placówki z Poznania, Kalisza, Konina.

W województwie warmińsko – mazurskim powitaliśmy nowych realizatorów z przedszkoli i szkół w: Jezioranach, Iławie, Olsztynie, Olecku, Szczytnie, Ostródzie.

W województwie lubelskim do grupy realizatorów dołączyli nauczyciele z: Hrubieszowa, Łęcznej, Kamionki oraz nowe placówki z Lublina.

W województwie dolnośląskim: Oława, Wrocław, Radwanice, Polkowice, Gać, Bystrzyca, Jelcz – Laskowice.

W województwie śląskim: Poręba, Ruda Śląska, Krostoszowice, Gorzyczki, Pszczyna, Mikołów, Bieruń, Bojszary, Będzin, Pławno, Jamki – Korzonek, Borowe, Stary Broniszew, Chorzew oraz nowe placówki w Sosnowcu.

W województwie mazowieckim: Książenice, Adamowizna, Michałowice, Lesznowola, Lelice,

Witamy również nowych nauczycieli, którzy przystąpili do realizacji programu Przyjaciele Zippiego w szkołach i przedszkolach w następujących miejscowościach:

Stargard, Świdwin, Goleniów, Ustka (woj. zachodniopomorskie), Borkowo, Łęgowo (woj. pomorskie), Leżajsk (woj. podkarpackie),

W tym roku szkolnym po raz pierwszy nawiązana została współpraca pomiędzy Centrum Pozytywnej Edukacji a Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. W wyniku tej współpracy do programu przystąpiło łącznie 44 nowych nauczycieli z 23 placówek i powitaliśmy nowych realizatorów z Łodzi, Kutna, Modlnej, Rzgowa, Tuszyna oraz Górek Dużych.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego pt. Przyjaciele Zippiego jest realizowany w Polsce na mocy Umowy Licencyjnej z Partnership for Children. Warunki licencji zobowiązują Centrum Pozytywnej Edukacji do zbierania danych o liczbie dzieci uczestniczących w zajęciach w danym roku szkolnym. Zwracamy się zatem z uprzejmą prośbą do wszystkich nauczycieli, którzy korzystają z programu o zgłaszanie tego faktu do Centrum Pozytywnej Edukacji w formie Deklaracji

Czytaj więcej...

PFC Workshop 2016 6W dniach 21-24 marca 2016 r.  w Oxfordzie odbyły się IV Międzynarodowe Warsztaty dla krajowych koordynatorów programu Przyjaciele Zippiego. W Warsztatach uczestniczyła Elżbieta Nerwińska, która reprezentowała  Centrum Pozytywnej Edukacji – partnera PFC w Polsce.

Czytaj więcej...

Centrum Pozytywnej Edukacji, ośrodki doskonalenia nauczycieli i trenerzy programu Przyjaciele Zippiego zapraszają od września na szkolenia dla realizatorów międzynarodowego  programu promocji zdrowia psychicznego Przyjaciele Zippiego. W Warszawie najbliższe szkolenia organizowane są w terminie: 9-10 września 2016 r. oraz 14-15 października 2016 r.
Czytaj więcej...

cwiczeniowka_okladka

Przeprowadzone po 9 latach badania ewaluacyjne na Litwie pokazały, że obecne nastolatki pamiętają zajęcia Zippiego. Pamiętają że siedzieli w kręgu i rozmawiali o uczuciach, o przyjaźni i innych bardzo ważnych sprawach. Realizacja programu dostarcza wielu okazji, by dzieci mogły zastanowić się, co powoduje że jest mi smutno lub wesoło, jak podtrzymywać przyjaźń, czy rozwiązywać konflikty

 

Opracowany dodatkowy Zeszyt Ćwiczeń pozwoli każdemu dziecku zabrać ze sobą swoje pomysły, by można było do nich zajrzeć i skorzystać w chwilach trudności, a po latach z rozrzewnieniem wspominać – jacy byliśmy mądrzy i dojrzali  w wieku 5 - 6 -7 … lat.

Ćwiczeniówka kosztuje 10 zł dla jednego dziecka, a zamówienia można składać do Trenerów Programu Przyjaciele Zippiego  lub bezpośrednio w Centrum Pozytywnej Edukacji.

Czytaj więcej...