zippi_menu Aktualności dotyczące programu "Przyjaciele Zippiego".

Na całym świecie obchodzony jest dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku, przygotowanego przez fundację Partnership for Children we współpracy z organizacjami z całego świata współpracującymi z PFC przy upowszechnianiu programu Przyjaciele Zippiego.

Wypowiadany w różnych językach komunikat możemy też usłyszeć po polsku w wykonaniu uczniów Sylwii Wierzchowskiej ze Szkoły Podstawowej SKRZYDŁA w Lublinie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na youtube!

Pamiętajmy: Nigdy nie jest za wcześnie, by zadbać o zdrowie psychiczne dzieci, ale również własne!

Film dostępny jest również do pobrania.

Nauczycieli zainteresowanych ukończeniem szkolenia dla realizatorów międzynarodowego programu promocji zdrowia emocjonalnego pt. “Przyjaciele Zippiego” Centrum Pozytywnej Edukacji zaprasza na szkolenia (PZ - pobierz kartę zgłoszenia):
 
  • w Warszawie:  14 i 15 grudnia 2018 r.
  • w Krakowie: grudzień 2018 lub styczeń 2019
  • w Lublinie: styczeń 2019
 
oraz do współpracujących z Centrum Pozytywnej Edukacji ośrodków doskonalenia nauczycieli w całym kraju.

Międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego Przyjaciele Zippiego uzyskał przedłużenie do roku 2023 Rekomendacji przyznawanych przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Informacje na temat programu są zamieszczone na stronie www.programyrekomendowane.pl

SlajdZ radością informujemy, że program Przyjaciele Zippiego został uznany  przez Unię Europejską za przykład dobrej praktyki w zakresie promocji zdrowia psychicznego. Więcej na ten temat można przeczytać w najnowszym biuletynie:

Good Practices for Mental health at work, in schools, and prevention of depression and suicide

Dobre Praktyki dla zdrowia psychicznego w pracy i w szkołach oraz działania na rzecz zapobiegania depresji i samobójstwom. Zainteresowanych zachęcamy do lektury, a nauczycieli zapraszamy na organizowane w całym kraju szkolenia dla realizatorów programu Przyjaciele Zippiego.

Od dnia 1 września 2017r. Centrum Pozytywnej Edukacji rezygnuje z pobierania rocznej opłaty licencyjnej

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok Odmawiam